1200 kilometrów w „Wyścigu dla pokoju”. Startuje 79 Tour de Pologne

79 edycja Tour de Pologne startuje w najbliższą sobotę. Kolarze wystartują w Kielcach, wielki finał wyścigu tradycyjnie zaplanowano w Krakowie. Czesław Lang, były kolarz, inicjator i wieloletni organizator Tour de Pologne mówi, że przygotowania do imprezy zaczęli wiele miesięcy wcześniej.

– Cały taki wyścig przygotowujemy ponad rok. To są ustalenia, pozyskanie zgód i zezwoleń. To ustalenia z policją, by zapewnić bezpieczeństwo przejazdu peletonu. Bezpieczeństwo w tym wyścigu jest kwestią najważniejszą. Chcemy, by kolarze wyjeżdżając z Polski powiedzieli, że Polska to bezpieczny i fajny kraj, że ludzie stanęli na wysokości zadania starając się, by impreza była profesjonalna – mówi.
Czesław Lang dodaje, że bardzo zależy im na tym, by na trasie wyścigu pojawili się kibice, bo to bardzo motywuje kolarzy i sprawia, że wyścig jest barwniejszy.
Dzień wcześniej, czyli już jutro (piątek 29 lipca) w Kielcach zaprezentują się wszystkie ekipy.
– Wyścig należy do grona wyścigów World Tour, czyli wystąpią tu te same ekipy, które widzimy teraz na Tour de France, Giro de Italia. Oczywiście w różnych składach, ale u nas będzie bardzo dobra obsada. Zresztą nigdy na to nie narzekaliśmy, bo zawsze na Tour de Pologne mogliśmy oglądać wielkie gwiazdy kolarstwa – podkreśla Czesław Lang.
W tym roku pierwszy etap trasy wyścigu prowadzić będzie z Kielc przez Bodzentyn, Nową Słupię, Opatów, Ożarów, Annopol, Józefów nad Wisłą, Kazimierz Dolny, Nałęczów do Lublina. Fragment trasy między Nową Słupią a Opatowem będzie prowadził przez gminę Waśniów. Pierwszy etap ma ponad 218 kilometrów długości. A we wszystkich etapach kolarze będą mieli do pokonania 1200 kilometrów.
Hasłem przewodnim tegorocznego Tour de Pologne jest 'Wyścig dla pokoju’.

Radio Ostrowiec jest patronem medialnym 79 Tour de Pologne.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia