Zmodernizowany park linowy, dmuchańce i nowe urządzenia pływające na Gutwinie

Od piątku na Gutwinie znów działa park linowy. Po kwietniowej okiści konieczna była jego modernizacja, bo ciężki, klejący się śnieg uszkodził wiele gałęzi na obu trasach, także tych podtrzymujących stacje.

– Musieliśmy wezwać serwisanta i okazało się, że trasy parku linowego muszą być zmienione, bo w dotychczasowej formie nie uzyskałaby certyfikatu na ten rok, dlatego podjęliśmy decyzje, że obie trasy zostaną wyznaczone w nowych miejscach – mówi Piotr Węglewicz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. -W przyszłym roku pomyślimy o utworzeniu trzeciej trasy dla najmłodszych dzieci w wieku późnoprzedszkolnym, wczesnoszkolnym – zapowiada.

W weekendy na Gutwinie dla dzieci udostępniane są też – kupione w tym roku – dmuchańce – zjeżdżalnia i domek ze zjeżdżalnią. Wkrótce wypożyczyć będzie można także – obok rowerków i kajaków – deski do pływania na stojąco typu SUP (Stand up Paddle) z wiosłem. – Utrzymanie równowagi na takiej desce nie jest takie łatwe, trzeba się przyzwyczaić, nauczyć i będzie można trenować właśnie u nas – mówi dyrektor Węglewicz.

Każda z atrakcji jest oczywiście odpłatna, a cenniki znajdziecie na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia