Nowe maszyny na wyposażeniu ostrowieckiej drogówki

Dwa nowe motocykle trafiły dziś na wyposażenie Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu i zostały zaprezentowane mediom.

– Cieszymy się bardzo z tych motocykli. One są już w nowym malowaniu. To pojazdy marki BMW wersji R 1250 RT, ponad 130sto- konne maszyny. To ciężki motocykl, z pełnym zbiornikiem paliwa waży ponad 270 kg. W ocenie policjantów niesamowicie trzyma się drogi, jest wyważony, przyjemnie i lekko się na nim jeździ i jest bardzo zwrotny – zachwala Dominik Kowalski, naczelnik wydziału ruchu drogowego ostrowieckiej policji.
Motocykle są oczywiście uzbrojone w wyposażenie potrzebne do służby, specjalne kufry do przewożenia na przykład ręcznego miernika prędkości, radiostację, światła i system dźwiękowy uprzywilejowania w ruchu, a także podświetlany pulpit. Mają podgrzewane manetki, możliwość regulacji zawieszenia w zależności od potrzeb. I są bardzo szybkie. -W październiku ubiegłego roku byliśmy na specjalnym szkoleniu na torze w Bednarach w zakresie tego właśnie modelu motocykli. Ze względów bezpieczeństwa instruktorzy nie pozwolili nam rozwijać za bardzo prędkości. Mogę powiedzieć, że na torze jazda tym motocyklem z prędkością ponad 200 km/h jest jeszcze bardzo komfortowa – mówi Kamil Witkowski, jeden z funkcjonariuszy, który będzie korzystał z nowej maszyny.
Z zakupionych dzięki dofinansowaniu Unii Europejskiej 120 motocykli dla polskiej policji, do województwa świętokrzyskiego trafiło 14 sztuk, z czego dwie do Ostrowca i dwie do Kielc. – Jeżeli chodzi o wykorzystanie w służbie motocykli, to w województwie świętokrzyskim wiedziemy prym. Ma uprawnienia i jeździ na motocyklach w naszym wydziale 13 funkcjonariuszy – podkreśla naczelnik Kowalski.
Na wyposażeniu ostrowieckiej komendy są teraz cztery motocykle, a wartość jednej z nowych maszyn to około 130 tysięcy złotych.

/mag/

Ważne wydarzenia