Malwina Masternak i jej zespół zachwycili

Sobotni koncert Malwiny Masternak z zespołem pod nazwą 'Perspektywa w kwartecie’ porwał publiczność w Ostrowieckim Browarze Kultury. Mieszkająca w Hiszpanii, a pochodząca z Ostrowca Malwina Masternak promuje właśnie swoją debiutancką płytę pt. Perspektywa.

Na płytę składają się utwory z muzyką i słowami autorstwa ostrowczanki oraz kompozycje napisane do słów wierszy polskich i zagranicznych poetów, w tym między innymi Leopolda Staffa i Wisławy Szymborskiej. – Cały materiał na płytę jest już nagrany i płyta będzie wydana za miesiąc – zapowiada Malwina Masternak. Płytę nagrała z zespołem, z którym wystąpiła w Ostrowcu, a więc także z mężem, którym jest pianista i kompozytor Inigo Ruiz De Gordejuela.Towarzyszą im Daniel Lizarraga na perkusji i basista Jort Terwijn. – Gościnnie na płycie zagrała też na perkusji Terri Lyne Carrington, z czego bardzo się cieszę, bo to zdobywczyni sześciu nagród Grammy. Jestem bardzo podekscytowana – mówi Malwina Masternak.

Wizycie jej i jej zespołu w Ostrowcu towarzyszyły warsztaty muzyczne, wokalne i instrumentalne. – Ja jestem bardzo zadowolona i zaskoczona tym, że mogłam tu, blisko domu, uczestniczyć w takich warsztatach z takimi muzykami – zachwala Maja Krawczyk, absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim, którą ukończyła także Malwina Masternak. Maja  dziś jest uczennicą IV klasy kieleckiej szkoły muzycznej II stopnia. Na warsztatach z Inigo Ruiz De Gordejuela rozwijała swoją grę na fortepianie. – Jestem na kierunku rytmika i tam mamy takie przedmioty, jak improwizacja jazzowa, improwizacja fortepianowa i te zajęcia bardzo mi pomogą – dodaje.

Uczestnicy warsztatów zaprezentowali się na scenie tuż przed koncertem Malwiny Masternak z zespołem. Wokalistka jazzowa  zapowiada, że także w przyszłym roku wrócą do Ostrowca z warsztatami – już być może ogólnopolskimi.
A ja przypomnę, że Malwina Masternak to absolwentka najbardziej prestiżowej uczelni muzycznej Berklee College of Music, która z powodzeniem koncertuje nie tylko w Europie, na obu półkulach Ameryki, ale także na przykład w Chinach.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia