Zabawa i profilaktyka na pikniku w Waśniowie

’Aktywnie i Zdrowo’ bawili się w minioną niedzielę mieszkańcy gminy Waśniów na tamtejszych błoniach. – Mieszkańcy byli spragnieni integracji, wspólnej zabawy i przyszli tłumnie – mówi wójt Krzysztof Gajewski.

– Cieszę się niesamowicie. Jest mnóstwo dzieci i młodzieży, dla której przygotowaliśmy gry, zabawy, dmuchańce. Przede wszystkim chodziło nam o to, żeby się otworzyć po pandemii, tym zamknięciu i widać, że takie pikniki są potrzebne – podkreślał.

Festyn rodzinny zorganizowany przez samorząd Waśniowa i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu promował też bezpieczny wypoczynek i zdrowy styl życia. – Mówimy też o profilaktyce.Zaprosiliśmy ostrowieckie Amazonki, mamy przedstawicieli Gminnej Opieki Zdrowotnej. Są strażacy, którzy uczą na fantomach udzielania pierwszej pomocy. Jest policja, która rozmawia z młodzieżą o bezpieczeństwie na drodze i podczas wypoczynku, a szkolni pedagodzy o zagrożeniu, jakie niosą używki – zaznaczał wójt Waśniowa.

Na scenie oprócz lokalnych artystów wystąpił Nowator, polski raper, wokalista i autor muzyki, a dyskotekę pod gwiazdami do późna poprowadził Dj Gomezz.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia