Nowe pojazdy dla OSP Kunów

Za kilka tygodni strażacy ochotnicy z OSP w Kunowie wzbogacą się o całkowicie nowy średni wóz strażacki o pojemności 2500 litrów wody.


Zakup pojazdu był możliwy dzięki pozyskaniu dofinansowania przez samorząd z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendy Głównej Straży Pożarnej.
Burmistrz Lech Łodej tłumaczy, że wóz kosztować będzie około miliona złotych, gmina dołoży do tej inwestycji około 540 tysięcy złotych, a pozostała kwota to wspomniane dofinansowanie.
Dodaje, że kunowska jednostka ma bardzo dużo wyjazdów w ciągu roku i odpowiednie jej doposażenie jest niezbędne.
– Warto podkreślić, że jednostka w Kunowie w ciągu roku wyjeżdża około 100 razy. Jest to dość duża liczba wyjazdów i ta jednostka ma w sumie więcej wyjazdów niż wszystkie pozostałe zlokalizowane na terenie gminy łącznie – wyjaśnia burmistrz Łodej.
Dlatego nie czekając na średni wóz w między czasie samorząd kupił do OSP w Kunowie także używany lekki wóz. To pojazd marki Renault, który ma przejechane trochę ponad 200 tysięcy kilometrów. Kosztował gminę 54 tysiące złotych i służy już od tygodnia.
– Strażacy na zebraniach niejednokrotnie podkreślali i wnioskowali o nowe wozy, a samorząd nie powinien oszczędzać na bezpieczeństwie mieszkańców – tłumaczy Lech Łodej.

/bart/

Ważne wydarzenia