Na zdrowie. NFZ udostępnia pacjentom dwie aplikacje na telefon.

Na początku lipca Narodowy Fundusz Zdrowia udostępnił pacjentom dwie nowe aplikacje, które można pobrać na telefon: 'Moje Zdrowie+’ i 'Moje Fizjo+’. – Aplikacje są bezpłatne i już cieszą się powodzeniem – mówi Beata Szczepanek, rzeczniczka prasowa świętokrzyskiego NFZ-tu.

– Dzięki tym aplikacjom można śledzić stan swojego zdrowia, układać dietę, sprawdzać parametry życiowe i śledzić aktywność fizyczną – opowiada Beata Szczepanek.

Aplikacja 'Moje Zdrowie+’ polecana jest zwłaszcza osobom cierpiącym na choroby przewlekłe, jak nadciśnienie, POCHP, czyli choroba płuc, przewlekła choroba wieńcowa, cukrzyca typu 2 czy niedoczynność tarczycy, i umożliwia kontrolowania swojego stanu zdrowia. -Ta aplikacja składa się z kilku modułów i każdy poświęcony jest innej tematyce. Pierwszy z nich pozwala ułożyć dietę zgodnie z naszymi potrzebami, a wiadomo, że zdrowe odżywianie się ma duże znaczenie dla naszego zdrowia. Kolejny moduł pozwala na kontrolowanie przyjmowanych leków, co jest szczególnie ważne, gdy przyjmujemy ich wiele i o różnych porach. Dzięki aplikacji możemy monitorować zalecaną przez lekarza aktywność fizyczną, a także w kolejnym module śledzić parametry życiowe –
opowiada o aplikacji 'Moje Zdrowie+’ rzeczniczka NFZ-tu.

Aplikacja 'Moje Fizjo+’ powstała z kolei z myślą o osobach cierpiących na bóle kręgosłupa, barku i biodra. W łatwy sposób pokazuje zestawy ćwiczeń poprawiających elastyczność i siłę mięśni, co w połączeniu z automasażem, może złagodzić ból lub go wyeliminować. Także ta aplikacja składa się z modułów, dzięki którym można ułożyć plan ćwiczeń dostosowanych do naszych potrzeb.

Obie aplikacje można bezpłatnie pobrać zarówno z App Store, jak i Google Play.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia