POrozmawiają o Polsce. Na spotkanie w Ostrowcu zapraszają posłanki Koalicji Obywatelskiej

Z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego w ramach akcji 'POrozmawiajmy nie tylko o polityce’ spotkają się 14 lipca Marzena Okła-Drewnowicz i Katarzyna Lubnauer, posłanki Koalicji Obywatelskiej. Spotkanie ma mieć swobodną formułę. Odbędzie się w patio hotelu Red.

– Tematy, które poruszamy na takich spotkaniach najczęściej mają swoje źródło w pytaniach mieszkańców. U nas nie ma tak, że na spotkania przychodzą wybrani, bo zapraszamy wszystkich i nie ma tak, że pytania są przygotowane i odczytywane z kartek. To o czym rozmawiamy zależy od tych, którzy przychodzą i chcą z nami rozmawiać – zachęca do udziału w spotkaniu Marzena Okła-Drewnowicz, świętokrzyska posłanka, wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej i nie ukrywa, że ostatnie takie rozmowy toczą się wokół zagadnień związanych z inflacją i drożyzną. Spodziewa się, że w Ostrowcu poruszą też temat Historii i Teraźniejszości, czyli nowego przedmiotu, którego od września uczyć się będą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. – Pani poseł Katarzyna Lubnauer jest świeżo po kontroli poselskiej w sprawie tak zwanego HIT-u i podręcznika, który ma niby uczyć o historii i teraźniejszości. Wyniki tej kontroli są bardzo bulwersujące i na pewno rozmawiać będziemy także o tym, czyli o przyszłości i edukacji naszych dzieci – zaznacza posłanka Okła-Drewnowicz.
Z poselskiej kontroli w Ministerstwie Edukacji i Nauki wynika, że resort Przemysława Czarnka promuje podręcznik autorstwa Wojciecha Roszkowskiego, który jako jedyny został dopuszczony do nauczania, podczas, gdy pozostałe nie zostały jeszcze zaopiniowane przez recenzentów.
Spotkanie w patio hotelu Red rozpocznie się o 18.00.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia