Dom dziecka w Małachowie doczekał się termomodernizacji

2 miliony 200 tysięcy złotych przy dofinansowaniu w wysokości nieco ponad 1 milion 300 tysięcy środków unijnych kosztowała termomedernizacja budynków Niepublicznej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie. Resztę dołożył powiat ostrowiecki.

W placówce na co dzień przebywa czterdzieścioro dzieci. – Warunki dla nas bardzo zmieniły się na lepsze – mówi dyrektor Edyta Kaczmarska. – Długo czekaliśmy na tę inwestycję, cieszymy się bardzo, także dlatego, że poprawiła się estetyka na zewnątrz budynku – dodaje.
W ramach zadania wymienione zostało poszycie dachowe, okna, docieplony strop i fundamenty oraz ściany budynku, pomalowana została elewacja. Wyremontowana została też kotłownia. – Wymieniony został kocioł gazowy starego typu na nowy, z o wiele mniejszym zużyciem gazu. W połączeniu z dociepleniem budynków mamy efekt w postaci znacznych oszczędności w kosztach utrzymania placówki – zaznacza Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu starostwa powiatowego w Ostrowcu.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia