Doświadczony piłkarz zasila szeregi KSZO Handball

Hit transferowy w KSZO Handball. Od następnego sezonu szeregi 'Wojowników’ zasili Grzegorz Sobut.


Karol Szewczyk, wiceprezes KSZO do spraw piłki ręcznej mówi, że to jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników szczypiorniaka i były król strzelców Superligi, czyli najwyższej w Polsce klasie rozgrywkowej w piłce ręcznej.
– Grzegorz to lewy rozgrywający, w ostatnim sezonie zdobył 87 bramek w Superlidze. To jest i zawsze był bramkostrzelny zawodnik – podkreśla.
Grzegorz Sobut przychodzi do Ostrowca z klubu Stal Mielec. Co ciekawe, w przeszłości reprezentował już pomarańczowo-czarne barwy, a konkretnie w sezonie 2017/2018. Potem przeszedł do superligowej drużyny Piotrkowianin Piotrków Trybunalski.

Karol Szewczyk podkreśla, że to już kolejne wzmocnienie składu w ostatnich dniach. W ostatnim czasie szeregi zasilili Łukasz Majchrzak, który przychodzi z SMS ZPRP Kielce, a także Mateusz Bysiak, który przechodzi z AZS UJK Kielce.
Prezes Szewczyk zapowiada, że już wkrótce ogłoszone zostaną kolejne transfery.
KSZO Handball uzupełnia swój skład po tym, jak drużynę opuściła duża grupa zawodników. Część z przeniosła się bliżej rodzinnych miast, część wykluczyła kontuzja.
Przypomnijmy, że szeregi 'Wojowników’ po ostatnim sezonie opuszczają kapitan Maciej Jeżyna, Wiktor Jędrzejewski, Sebastian Iskra, Damian Falasa, Jakub Ćwięka i Michał Grabowski. Wciąż niepewny jest los kontuzjowanych od dłuższego czasu Kacpra Lazarowicza i Bartka Kogutowicza. Na teraz wiemy, że kontrakty z KSZO przedłużyli kołowy Adrian Wojkowski i bramkarz Kasper Kijewski.
Wciąż nie wiadomo także kiedy wystartuje sezon, czy w połowie września, czy dopiero pod jego koniec oraz… ile drużyn będzie w grupie z KSZO. To dlatego, że z powodów kłopotów finansowych z dalszego grania rezygnuje klub AZS UJK Kielce. Dodajmy, że drużyna rozpocznie przygotowania do sezonu w sierpniu.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia