Urzędnicy chcą poznać sytuację mieszkaniową ostrowczan i apelują o wypełnienie ankiety

Gmina Ostrowiec szykuje się do opracowania Programu Rozwoju Mieszkalnictwa na lata 2023-2050 i chce poznać sytuację mieszkaniową ostrowczan. W tym celu opracowana została specjalna ankieta, która dostępna jest na stronie internetowej urzędu miasta.

– W tej ankiecie pytamy mieszkańców o ich obecną sytuację mieszkaniową, jakie mają możliwości, plany, potrzeby. Chcemy dowiedzieć się jakie mamy gospodarstwa domowe na terenie miasta i jak wygląda ogólna sytuacja mieszkaniowa w mieście – wyjaśnia Dominik Smoliński, wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego. Zaznacza, że informacje od mieszkańców będą bardzo cenne i są konieczne dla opracowania długoterminowego planu, który będzie odpowiadał potrzebom. Dlatego oprócz ankiety, jesienią miasto zamierza też przeprowadzić spotkania i konsultacje z mieszkańcami. Sam dokument miałby powstać do końca lutego. – Chcemy później postępować zgodnie z wypracowaną w tworzonym dokumencie ścieżką rozwoju, przygotowywać się do pozyskania środków finansowych dla zapisanych w nim inwestycji, nawiązywania na przykład współpracy z zarządcami obiektów, którzy posiadają wolne lokale i chcieliby współpracować z gminą w zakresie najmu, dzierżawy – mówi wiceprezydent Smoliński.
Ankiety zostały przygotowane także w wersji papierowej i przekazane przewodniczącym rad osiedli. Wypełnienie ankiety trwa tylko kilka minut.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia