Ruch 'Tak! Dla Polski” już w Świętokrzyskiem. Na czele prezydent Ostrowca

Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego liderem Ruchu Samorządowego 'Tak! Dla Polski’ w województwie świętokrzyskim. To jedno z ustaleń dzisiejszego spotkania z liderami stowarzyszenia, w tym prezesa Jacka Karnowskiego, z samorządowcami z regionu, do którego doszło w Sandomierzu.

W spotkaniu uczestniczyli prezydenci Ostrowca, Kielc, Skarżyska-Kamiennej, burmistrz Sandomierza oraz wójt Nowin, a efektem było podpisanie deklaracji utworzenia w województwie struktur ruchu 'Tak! Dla Polski’. – Chcę podziękować kolegom wójtom, burmistrzom, prezydentom, którzy dziś wspólnie ze mną podpisali deklarację. Do ruchu będziemy zapraszać wszystkich tych, którzy chcą nas wesprzeć, chcą się podzielić swoim życiowym doświadczeniem zawodowym, mają pomysły i chcą pracować dla swojej lokalnej społeczności – mówi w rozmowie z Radiem Ostrowiec prezydent Jarosław Górczyński, podkreślając, że ruch 'Tak! Dla Polski’ skupia samorządowców z całego kraju, którzy chcą ze sobą współpracować i tak widzi też funkcjonowanie struktur świętokrzyskich. -Mamy współpracować, a nie konkurować, bo wiemy z jakimi problemami się spotykamy i musimy o tym odważnie mówić i odważnie pokazywać propozycje rozwiązań – dodaje.

Organizacja chce mieć swoich przedstawicieli w sejmikach województw i władzy centralnej i będzie przygotowywała się do wyborów, choć na razie nie wiadomo, czy pójdzie do nich pod własnym szyldem, czy w szerszej koalicji. – Udziału w wyborach nie da się uniknąć. Sądzę, że to jest właściwy kierunek, żeby mieć do kogo zadzwonić, komu przestawić swoją argumentację. Samorządy są uzależnione od władzy centralnej zarówno finansowo, jak i politycznie, więc zależy nam, aby być partnerem, żeby nasze kłopoty były rozwiązywane, bo drożyzna, która została dziś wygenerowana, problemy z ciepłem systemowy, z energią elektryczną dotykają nas wszystkich i musimy o tym głośno mówić, bo za chwile w naszych budżetach nie będzie pieniędzy na bieżące funkcjonowanie – zaznacza prezydent Górczyński.

Ruch Samorządowy 'Tak! Dla Polski’ to inicjatywa, która otwarcie krytykuje obecny rząd Zjednoczonej Prawicy za centralizację państwa i osłabianie roli samorządów, które – jak podkreślają – są najbliżej spraw mieszkańców i najlepiej radzą sobie z rozwiązywaniem problemów i rozwijaniem społeczności lokalnej. We władzach stowarzyszenia – obok prezydenta Karnowskiego, są także miedzy innymi prezydenci Wrocławia i Poznania Jacek Sutryk i Jacek Jaśkowiak, a w Radzie Politycznej Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska czy Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

/mag/

 

Ważne wydarzenia