Są jeszcze środki dla przyszłych młodych przedsiębiorców

Osoby do 30. roku życia, które myślą o rozpoczęciu działalności gospodarczej mogą jeszcze ubiegać się o wsparcie finansowe. W Powiatowym Urzędzie Pracy w Ostrowcu otrzymać mogą 25 tysięcy złotych.

Agnieszka Karbowniczek, specjalistka do spraw rozwoju zawodowego w PUP tłumaczy, że na dziś (5 lipca) mają jeszcze 4 transze w tym programie.
Dodaje, że nabór wniosków nie jest ograniczony czasowo, ale warto się pośpieszyć.
– Nabór tych wniosków jest do wyczerpania limitu środków, więc na pewno istotny jest czas złożenia dokumentacji. Urząd przyznaje środki w wysokości 25 tysięcy złotych, chyba że, działalność ma polegać na usługach internetowych, sprzedaży internetowej, to wtedy maksymalna kwota jaką można uzyskać wynosi 20 tysięcy złotych – podkreśla.
W ostatnim czasie zmieniły się przepisy, które mogą ułatwić pozyskanie wspomnianych środków. Do tej pory potencjalny przedsiębiorca nie mógł pracować na 3 miesiące przed ubieganiem się o dofinansowanie do założenia własnej działalności gospodarczej. Ten przepis został uchylony.
Więcej informacji na temat wsparcia finansowego dla młodych osób chcących rozpocząć działalność można uzyskać bezpośredniego w Powiatowym Urzędzie Pracy.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia