„Dobry start” na start. Wyprawka dla ucznia

Wystartowała kolejna edycja programu 'Dobry start’, czyli 300 złotych na wyprawkę dla ucznia. Wnioski o przyznanie tego świadczenia można składać od 1 lipca.

– Nie ma tutaj znaczenia żaden próg dochodowy. Rodzice mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, czy wszystkiego co jest potrzebne dziecku w szkołach podstawowych, średnich, czy policealnych – mówi Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Świadczenie to przysługuje tylko raz w roku. Obejmuje dzieci, które uczą się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia, a 24-ech lat w przypadku niepełnosprawności.
Jeżeli pospieszymy się ze złożeniem wniosku to szybciej otrzymamy wypłatę środków.
– Jeżeli taki wniosek złożymy najpóźniej do końca sierpnia to wypłata świadczenia nastąpi na pewno do końca września – zaznacza rzecznik Szkalej.
A wnioski o wyprawkę szkolną można składać tylko do 30 listopada tego roku. Po tym terminie nie będą rozpatrywane.
Wniosek o świadczenie z programu 'Dobry Start’ można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.
Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.
W poprzednim roku w województwie świętokrzyskim złożono 94 388 wniosków 'Dobry start’ dla 132-óch tysięcy sześciuset dwanaściorga dzieci.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia