Dni Kunowa wracają po dwóch latach przerwy

Kunów organizuje święto miasta. 10 lipca na stadionie miejscowego klubu sportowego zaplanowano szereg imprez, ale Dni Kunowa upłyną przede wszystkim pod znakiem muzyki.

Wystąpi Strażacka Orkiestra Dęta, Orkiestra Polowa Brygady Polskich Drużyn Strzeleckich, Kapela i Zespół Kunowianie. Do tańca zagrają Fakir Don Slavio, zespół The Postman z Polkowic, grający utwory Beatlesów oraz gwiazda wieczoru zespół Milano.
– Bardzo ważnym i uroczystym punktem obchodów będzie wręczenie – po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią – nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Kunów „Kunowska Żołna”, która wyróżniamy szczególnie zasłużonych dla miasta – podkreśla burmistrz Lech Łodej.
Dodaje, że wybór zespołów, które wystąpią podczas Dni Kunowa to efekt rozmów z mieszkańcami.
To pierwsza duża impreza w Kunowie po dwóch latach przerwy, gdzie z powodu pandemii wszystkie wydarzenia gromadzące ludzi były zawieszone. – Mieszkańcy bardzo oczekują na takie wydarzenia i chętnie w nich uczestniczą. Widać, że po pandemii potrzebują integracji, rozmów z sąsiadami, spotykania się na wspólnych imprezach. Spodziewamy się, że bardzo wielu mieszkańców przyjdzie na stadion Stali Kunów – dodaje burmistrz Łodej.
Od godziny 20.30 do godziny 22 już na zakończenie święta miasta odbędzie się dyskoteka pod gołym niebem.
Patronat medialny nad Dniami Kunowa sprawuje Radio Ostrowiec.

/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia