Jest zawiadomienie o możliwości naruszenia prawa oświatowego po wizycie prezesa PiS w Ostrowcu

Patryk Stępień, dyrektor Biura Posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz, zawiadomił Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty o możliwości naruszenia prawa oświatowego. Chodzi o spotkanie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, które w Ostrowcu zostało zorganizowane w szkole, a dokładniej w auli Zespołu Szkół nr 3 i artykuł 86-sty Ustawy Prawo Oświatowe.

Przepis, na który powołuje się Patryk Stępień mówi, że w szkole nie mogą działać partie i organizacje polityczne. – Warto podkreślić, że zakaz ten jest bezwzględny i dyrektor nie może zwolnić wybranej partii z zakazu działania w szkole. To spotkanie, które miało miejsce w Ostrowcu Świętokrzyskim to była jawna działalność partii politycznej na terenie szkoły. To było spotkanie wyborcze z agitacją na rzecz partii – tłumaczy Patryk Stępień.

Zawiadomienie do Kuratorium Oświaty w Kielcach już dotarło. – Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, to poprosimy dyrektora szkoły o wyjaśnienie – zapowiada Katarzyna Nowacka, Świętokrzyski Wicekurator Oświaty, ale od razu mówi też, że 'należy wziąć pod uwagę, że to jest okres wakacyjny i w szkole nie ma uczniów”.

Odpowiedź na złożone przez Patryka Stępnia zawiadomienie może być gotowa już jutro.

/mag/

Ważne wydarzenia