Poradnie okulistyczna i otolaryngologiczna uroczyście otwarte

Uroczyście, bo w gronie licznie zaproszonych gości otwarte dziś zostały dwie kolejne przyszpitalne poradnie – okulistyczna i otolaryngologiczna.

– W latach 2005-2007 polikwidowano w szpitalu wszystkie poradnie, a my staramy się je odbudować, bo brak poradni doskwierał pacjentom. Utworzyliśmy już 11 poradni – mówiła podczas uroczystości Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki. Dziękowała za zaangażowanie pracownikom, posłowi Andrzejowi Kryjowi za wsparcie oraz samorządowcom, bo każda z gmin powiatu ostrowieckiego dołożyła się do zakupu wyposażenia poradni. Wsparcia finansowego udzieliła także Huta 'Celsa’ Ostrowiec. Włodarze i przedstawiciele samorządów oraz huty zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i grawertonami.

Obie poradnie – okulistyczna i otolaryngologiczna – działają już od końca maja. Opiekę w nich uzyskują w pierwszej kolejności opuszczający szpital pacjenci, którzy wymagają częstych konsultacji i dalszego leczenia. – Korzyści z funkcjonowania poradni odczuwają pacjenci, ale także sam szpital – zauważa dyrektor Tomasz Kopiec. – Część świadczeń, tych jednodniowych, może być wykonywanych w ambulatorium, co pozwala nam rozładować ruch na oddziałach, a na przykład okulistyka jest bardzo mocno obciążona. Ten kierunek rozwoju szpitala jest więc trafiony. Z kontraktu na poradnie mamy poza tym dodatkowe kilkaset tysięcy złotych – wylicza.

Dyrektor Kopiec przypomniał, że za uruchomieniem poradni i pozyskaniem wsparcia od gmin powiatu stoi dr Adam Karolik, były dyrektor do spraw medycznych.

Dalszy rozwój Wielospecjalistycznego Szpitala w Ostrowcu Świętokrzyskim mocno ogranicza brak miejsca i teraz największym wyzwaniem jest planowana budowa nowego pawilonu. – Robimy wszystko, aby w momencie, gdy pojawią się środki unijne na służbę być gotowym z projektem na rozbudowę tego szpitala. Ja mam nadzieję, że jeszcze w tej kadencji uda się wkopać kamień węgielny pod nowy pawilon – zapowiadała starosta Dębniak.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia