Jest nowa nazwa, wkrótce poznamy nazwiska nowych konsultantów oddziałów szpitala

Ostrowiecki szpital ma już nowy szyld i oficjalnie nową nazwę – Wielospecjalistyczny Szpital w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nowa nazwa szpitala powiatowego dziś została uroczyście przyjęta, a wydarzenie zbiegło się z otwarciem dwóch nowych poradni – okulistycznej i otolaryngologicznej. -Nazwa ma oddawać to, czym stoi ten szpital. Mamy 17 oddziałów, udzielamy ponad 100 tysięcy porad rocznie i te świadczenia specjalistyczne odgrywają istotną rolę w wykonywanym kontrakcie. Nazwa pozwala na to, żeby identyfikować ten szpital. Szpitale powiatowe raczej są zwykle monoprofilowe, o charakterze bardziej zachowawczym, a my mamy jednak bogatą specjalistykę i diagnostykę – tłumaczył zmianę nazwy lecznicy jej pomysłodawca, dyrektor Tomasz Kopiec.

Dyrektor Kopiec zapewnia też, że wkrótce zrealizuje kolejną swoją zapowiedź i każdy ze szpitalnych oddziałów będzie miał swojego konsultanta, specjalistę z ośrodka klinicznego. – My współpracujemy już z profesorem Krzysztofem Morawskim jeżeli chodzi o otolaryngologię. To jest Szpital Kliniczny w Opolu i przy jego wsparciu wykonujemy zabiegi uszu. Od września lub października będziemy mieć pierwsze spotkanie z wszystkim siedemnastoma profesorami, którzy zgodzili się wziąć pod opiekę nasze szpitalne oddziały. Wkrótce ujawnimy wszystkie nazwiska – zapowiada.

W dzisiejszej uroczystości w szpitalu udział wzięli nie tylko władze lecznicy oraz personel kierowniczy, ale także władze powiatu ostrowieckiego, przedstawiciele lokalnych samorządów i licznie zaproszeni goście.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia