Policja ustala przyczyny czołowego zderzenia samochodów w Starej Słupi

fot. FB/Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego

Stan 35-letniej mieszkanki gminy Bodzechów, po wypadku drogowym, do którego doszło wczoraj około 16.30 w Starej Słupi jest ciężki – informuje Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Kobieta przebywa w szpitalu.

– Zderzyły się ze sobą dwa samochodu. Osobowe audi, którym jechała 35-latka w kierunku Nowej Słupi z niewiadomych przyczyn zjechało na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzyła się z ciężarowym MANem – relacjonuje oficer Macek.

Pierwszej pomocy kobiecie udzielili strażacy z ostrowieckiej komendy. Nieprzytomna została przekazana ratownikom medycznym i przewieziona do szpitala. Samochodem podróżowało także dziecko, 3-letni chłopiec, którego stan zdrowia jest dobry. Dziecko było przytomne, gdy na miejsce przyjechały służby. Chłopiec także trafił pod opiekę lekarzy w szpitalu, gdzie nadal przebywa.

Trasa Ostrowiec – Nowa Słupia była wczoraj przez kilka godzin zablokowana. Policja prowadziła czynności zmierzające do ustalenia przyczyn wypadku. – Wykonaliśmy czynności z biegłym z zakresu wypadków drogowych, czekamy na opinię, przesłuchujemy świadków, żeby ustalić, jak to się stało, że pani wjechała praktycznie wprost pod ciężarówkę – mówi rzecznik kieleckiej policji.
Przesłuchany został kierowca samochodu ciężarowego. To 62-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego. Mężczyzna był trzeźwy. Policjanci mają nadzieję, że poprawi się stan zdrowia 35-latki i także ją będą mogli przesłuchać.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia