Od poniedziałku zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu

fot. FB/Jarosław Górczyński

Zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, wykonawca trwającej przebudowy ulic Rynek, Szerokiej i Czerwonego Krzyża.

– W czwartek ułożyliśmy ostatnią, wierzchnią warstwę ścieralną na ulicy Szerokiej i zostaje nam tylko oznakowanie poziome i pionowe, więc ulicę Szeroką będziemy już oddawać do ruchu w poniedziałek. Wtedy też wejdziemy na ulicę Czerwonego Krzyża, która w poniedziałek zostanie zamknięta – mówi Krzysztof Kowalski, prezes MPRD. – Prace na ulicy Czerwonego Krzyża rozpoczniemy na skrzyżowaniu z ulicą Stodolną, bo ta mamy do wykonania kanalizację deszczową. Wszystkie prace będą się odbywać w taki sposób, aby umożliwić dojazd do tych posesji, które są zlokalizowane w rejonie tej ulicy – dodaje.

Na ulicy Rynek końca dobiegają prace przy układaniu chodnika i remontu zamkniętej dotąd nitki jezdni. – Prawdopodobnie w najbliższy wtorek, środę będzie tam układana warstwa ścieralna, po czym roboty zostaną przerzucone na tę część jezdni, którą teraz poruszaliśmy się, a która w przyszłości będzie parkingiem – zapowiada – na razie ostrożnie – prezes Kowalski.

Zakończenie wszystkich robót w Śródmieściu planowane jest do 20 sierpnia. – Prace idą w dobrym tempie, więc wydaje się, że terminu dotrzymamy – mówi szef MPRD.

/mag/

Ważne wydarzenia