Stadion Stali Kunów zmieni oblicze

źródło zdjęcia: FB Lecha Łodeja

Stal Kunów awansowała do IV. ligi, a już wkrótce klub będzie się mógł cieszyć z nowego stadionu.


Burmistrz Lech Łodej mówi, że rozpoczęli prace przy tworzeniu dokumentacji projektowej. Gdy ten etap się zakończy, samorząd postara się pozyskać zewnętrzne środki na realizację inwestycji. A plany są ambitne.
-Powstanie trybuna z zadaszeniem, wymienimy płytę murawy, wybudujemy rezerwowe boisko obok głównego, chcemy również wybudować bieżnię wokół stadionu oraz mniejszą infrastrukturę jak dojazdowe drogi z kostki brukowej, parkingi – wylicza burmistrz Łodej i dodaje, że dokończony zostanie także remont budynku przy stadionie, w który już samorząd zainwestował około 70 tysięcy złotych. Teraz odnowienia doczeka się elewacja, powstanie nowe oświetlenie oraz strefa relaksu z muszlą koncertową przy drugim, planowanym boisku. To właśnie tam mają odbywać się gminne uroczystości jak Dni Kunowa czy dożynki.
– Jak uda się zmodernizować stadion to będziemy chcieli oszczędzać główną płytę stadionu i przeznaczać ją jedynie na rozgrywki sportowe – tłumaczy burmistrz Łodej.
Samorząd chciałby, aby prace przeprowadzono maksymalnie w ciągu dwóch lat. Po wykonaniu projektu zostanie oszacowany koszt inwestycji, ale należy się spodziewać, że będzie to kilka milionów złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia