Będzie czwarty przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego w Ostrowcu

źródło zdjęcia: Pixabay

Trzeci przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu unieważniony. Taką decyzję podjął dziś Zarząd Powiatu Ostrowieckiego.

Przypomnijmy, że wpłynęła tylko jedna oferta i przekroczyła zaplanowany budżet o ponad 8 milionów złotych.
W ramach tego samego przetargu zaplanowano także remont dwóch hal sportowych – przy wspomnianym wcześniej SMSie oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica. Niestety, tu nie wpłynęła żadna oferta.
-Proszę zauważyć ten potężny wzrost cen, co widać na przykładzie samego stadionu. My nie składamy broni, będziemy walczyć. Uważamy, że ten stadion powinien być w Ostrowcu zrealizowany- tłumaczy starosta Marzena Dębniak.
Zapytana, czy nie obawia się, że czwarty przetarg przyniesie jeszcze wyższe ceny odpowiada, że biorą to pod uwagę ale powiatu nie stać na dołożenie do inwestycji tak dużej kwoty. – Liczę jednak, że pojawią się oferty, które będą do zaakceptowania – mówi starosta Dębniak.
Kolejny przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego i remont dwóch hal sportowych ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.
Jeżeli znów kwoty przekroczą możliwości powiatu teoretycznie ma on możliwość pozyskania środków na zwiększenie wkładu własnego, na przykład od innego samorządu w formie dotacji celowej.
Jeżeli zrezygnuje z inwestycji będzie musiał zwrócić środki pozyskane z Funduszu Polski Ład. To kwota 17 milionów złotych.

/bart/

Ważne wydarzenia