Yes I can. Najlepsi uczniowie władający językiem angielskim zostali wyróżnieni

Za nami gala finałowa piątej edycji powiatowego konkursu językowego „Yes, I Can”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr.5 w Ostrowcu.

W czasie uroczystości w Ostrowieckim Browarze Kultury poznaliśmy najlepszych uczniów władających językiem angielskim. Komisja konkursowa przyznała aż 28 wyróżnień. Przypomnijmy, że celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do nauki języka angielskiego, mówienia po angielsku i sprawdzanie ich umiejętności na tle nie tylko klasy, ale uczniów z innych placówek publicznych i niepublicznych z terenu powiatu.

– Angielski jest super. Można się nim swobodnie posługiwać w innych krajach. Można też go używać w grach komputerowych i poznać kulturę i historię innych państw – mówili Kornelia Bąk, Kacper Przydatek i Aleksandra Cieślik ze Szkoły Podstawowej nr. 3 w Ostrowcu.

Anna Pronobis , nauczycielka angielskiego podkreśla, że znajomość tego języka z roku na rok u młodych ludzi wzrasta. -Mamy super wyposażone pracownie co jeszcze bardziej urozmaica proces dydaktyczny – podkreśla.

Uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy i certyfikaty, a najlepsi uczniowie vouchery do sklepu sportowego.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia