Europejskie Dni Archeologii na Krzemionkach

Wykłady pod hasłem 'Czym handlowano u nas dawno temu?” proponuje wspólnie z czasopismem popularnonaukowym 'Archeologia żywa’ Rezerwat Krzemionki w ramach Europejskich Dni Archeologii.

– To dobra okazja, żeby zapoznać się z trzema surowcami: krzemieniem, żelazem i gliną – zaprasza Andrzej Przychodni, dyrektor Muzeum Historyczno-Archeologicznego i Rezerwatu Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim. – Będzie można posłuchać specjalisty związanego zarówno z hutnictwem świętokrzyskim i europejskim w okresie wpływów rzymskich. Dosyć ważną częścią importu była ceramika, która przyjeżdżała do nas z terenu prowincji rzymskich i to ja będą miał przyjemność o tym opowiedzieć. Trzecia opowieść dotyczy bezpośrednio Krzemionek i krzemienia pasiastego, sposobów wydobycia oraz form ochrony tego unikalnego zabytku – zapowiada dyrektor Przychodni.

Wykłady, które rozpoczną się w najbliższy piątek o 16.00, poprowadzą, obok dyrektora Przychodniego, dr Szymon Orzechowski z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz dr Szymon Modzelewski z Krzemionek i jeden z autorów 'Archeologii żywej’.

Spotkanie jest otwarte dla wszystkich chętnych. Wykłady będą prowadzone w sali konferencyjnej Muzeum Archeologicznego na Krzemionkach w piątek od 16.00. Będą też transmitowane na stronie internetowej współorganizatora, czasopisma 'Archeologia żywa’.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia