O zwierzętach grasujących w sztuce w ramach 'Soboty w Muzeum”

Warsztaty 'Sobota w Muzeum” tym razem poświęcone będą zwierzętom grasującym w sztuce. Cykliczne warsztaty jak zawsze odbędą się na terenie Muzeum Archeologicznego w Krzemionkach i samego rezerwatu, ale poprowadzi je kuratorka oddziału z Częstocic.

– Jednym z przykładów będzie obraz 'Dama z gronostajem” zwyczajowo zwany 'Damą z łasiczką” Leonarda da Vinci. Gronostaj, którego widzimy na obrazie jest oczywiście zwierzątkiem, ale kryje w sobie inne znaczenie, symbolizuje bardzo konkretną postać i na zajęciach ta tajemnica przestanie nią być – mówi Anna Boroń z Muzeum Historyczno-Archeologicznego i zapowiada, że tajemnic do rozwikłania podczas warsztatów będzie więcej.

Wydarzeniu będzie jak zwykle towarzyszyła cześć plastyczna i uczestnicy mogą zabrać ze sobą zdjęcie swojego pupila. Staną się one częścią dzieł sztuki.

Zajęcia w najbliższą sobotę rozpoczną się o godz. 11:00 w Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki. Koszt biletu to 15 złotych, a miejsca rezerwować należy telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Krzemionek.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia