W czerwcu zapisy na bezpłatne badania USG jamy brzusznej i piersi

Bezpłatne badania USG jamy brzusznej i USG piersi organizuje ostrowieckie starostwo powiatowe w ramach Akademii Pełnej Zdrowia. Zapisy jeszcze w czerwcu.

Badanie USG jamy brzusznej połączone będzie z konsultacją lekarza specjalisty, a skorzystać z niego mogą mieszkańcy powiatu ostrowieckiego po 30 roku życia. – Na skutek tych badań niektóre osoby mają tak zwaną szybką ścieżkę onkologiczną, bo wychodzą niepokojące rzeczy.Ja serdecznie zapraszam mieszkańców powiatu do skorzystania z tych badań, bo doświadczenia pokazują, że mogą one uratować życie – mówi Marzena Dębniak, starosta ostrowiecki.
Zapisy na badania odbędą się w siedzibie starostwa przy ulicy Iłżeckiej 15 czerwca w godz. od 16 do 19.

A 22 czerwca w starostwie powiatowym kobiety na USG piersi zapisać będą mogły się kobiety, które nie są objęte programem finansowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Badanie to skierowane jest do pań w wieku 20-65 lat.

Przypomnijmy, że program Akademia Pełna Zdrowia jest w całości finansowany przez powiat ostrowiecki. Obejmuje szereg działań profilaktycznych – od zajęć na świeżym powietrzu, po badania i konsultacje lekarskie skierowane do różnych grup wiekowych.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia