Wkrótce przebudowany zostanie dziedziniec OBK

Rusza przebudowa dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury. W ubiegłym tygodniu wykonawca odebrał plac budowy.


Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury przypomina, że inwestycja to element projektu rewitalizacji miasta.
Prace podzielone będą na dwie części.
– Pierwsza to rzeczywiście dziedziniec, który mocno się zmieni, ponieważ ta część środkowa pozostanie terenem zielonym, ale zostanie wzmocniona infrastrukturalnie i estetycznie, tak aby mogły się na niej odbywać – jak do tej pory – wydarzenia i koncerty. Natomiast w tej części bocznej, wzdłuż ogrodzenia, będą nasadzenia, pojawią się drzewa, krzewy, ławeczki oraz nowe oświetlenie. Myślę, że całościowo będzie to całkiem ciekawie wyglądać – mówi.
Jacek Kowalczyk dodaje, ze druga część inwestycji skupiona będzie na doposażeniu budynku R1 przy browarze w którym spotykają się organizacje pozarządowe i rady osiedli.
Przede wszystkim poprawiona zostanie akustyka obiektu oraz pojawią się na nim panele fotowoltaiczne.
Początkowo samorząd Ostrowca chciał na realizację zadania przeznaczyć kwotę ponad miliona 100 tysięcy złotych, niestety przetargi pokazały, że będzie potrzeba więcej środków. Dlatego radni miejscy zdecydowali o przekazaniu brakujących 500 tysięcy złotych potrzebnych do rozstrzygnięcia przetargu. Zadanie dofinansowane jest także ze środków Unii Europejskiej.

Prace zakończą się za około 4 miesiące.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia