Bezpłatna terapia zaburzeń rozwoju dla najmłodszych dzieci w SOSW

Od maja rodzice, których niepokoi rozwój dziecka mogą korzystać z pomocy specjalistów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Ostrowcu. Dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym najmłodsze dzieci są tam obejmowane szeroką terapią, a zajęcia są bezpłatne.

Placówka przez powiat ostrowiecki została wytypowana do prowadzenia Ośrodka Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczego. Przez najbliższych pięć lat, dzięki pozyskanym środkom z programu 'Za życie’ w kwocie blisko 900 tysięcy złotych specjaliści ośrodka prowadzić będą szereg zajęć terapeutycznych, dostosowanych do potrzeb dziecka. – W ramach tego programu oferujemy terapię logopedyczną, neurologopedyczną, terapię wspomagających i alternatywnych sposobów komunikowania się, w tym naukę Braill’a i podstaw języka migowego, terapię integracji sensorycznej, rehabilitację, terapię autyzmu oraz wiele innych – mówi Katarzyna Krzyżanowska, dyrektorka SOSW. Zaznacza, że działania te kierowane są do najmłodszych dzieci w okresie od urodzenia do wieku szkolnego z terenu całego powiatu ostrowieckiego. -Zajęcia odbywają się najczęściej popołudniami, w wakacje możliwe będą także zajęcia do południa. Zapraszamy wszystkich rodziców, których niepokoi rozwój dziecka, dzieci niepełnosprawne, jak również dzieci zagrożone niepełnosprawnością. Przyjmujemy na mocy orzeczenia, opinii lub nawet wystarczy zaświadczenie od lekarza pierwszego kontaktu, który dostrzeże u malucha zaburzenia rozwoju – wyjaśnia dyrektor Krzyżanowska. – Szybkie wykrycie danego zaburzenie rozwoju skutkuje tym, że może zostać skorygowane, a nawet zlikwidowane. Im szybciej rodzic się więc do nas zgłosi, tym lepiej – podkreśla.

Dyrektor Krzyżanowska zachęca rodziców potrzebujących wsparcia dla dziecka do kontaktu z sekretariatem placówki. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy mieści się w budynku bursy szkolnej przy ulicy Iłżeckiej. Program będzie realizowany przez 5 lat.

/mag/

 

Podziel się

Ważne wydarzenia