Jubileusz 50-lecia obchodziło dziś Przedszkole Publiczne nr 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim

Jubileusz 50 – lecia obchodziło dziś Przedszkole Publiczne nr. 5 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Z tej okazji w murach Ostrowieckiego Browaru Kultury odbyła się impreza dla przedszkolaków ich rodziców, dziadków i władz miasta.Cała społeczność przedszkolna zdecydowała, że w związku z jubileuszem przyjmie nazwę 'Wesołe kredki’. – Placówka już od kilku tygodni intensywnie przygotowywała się do tej uroczystości – mówi dyrektor Jolanta Jeruzal. Dodaje, że w opinii pedagogów, kredka w ręku dziecka w wieku przedszkolnym wprowadza je w świat wyobraźni. Właśnie za pomocą kredki dzieci, które jeszcze nie potrafią pisać przekazują swoje emocje, odczucia i swój sposób widzenia świata.
A wśród występujących przedszkolaków dało się wyczuć spore emocje.  – Nigdy nie występowaliśmy na takiej scenie, więc troszkę się stresujemy – mówiły Ala, Lena i Max.

W sobotę o 11.00 zaplanowano kontynuację uroczystości przedszkolnych w ogrodach placówki. Przedszkole nr.5  powstało po wojnie jako przedszkole zakładowe Huty im. Marcelego Nowotki. W latach 70-tych zostało przejęte przez gminę. Uchwałę w tej sprawie podjęła ówczesna Miejska Rada Narodowa, a stało się to 1 września 1971 roku.

/marsz/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia