Łącznik ul. Mickiewicza i drogi krajowej nr 9 idzie do remontu

źródło zdjęcia: Pixabay

200-metrowy fragment ulicy Żabiej idzie do remontu. Chodzi o odcinek łączący ulicę Mickiewicza i drogę krajową nr 9.

Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu mówi, że prace zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.
– Ta droga jest w bardzo złym stanie technicznym. Posiada liczne deformacje, wykruszenia i chcielibyśmy w ciągu 3 miesięcy doprowadzić ją do takiego stanu, żeby te wszystkie objazdy, które byłoby ewentualnie planowane, mogłoby się tamtędy w sposób taki jak należy odbywać. Sam remont będzie obejmował wymianę starej nawierzchni i położenie nowych warstw bitumicznych. W niektórych miejscach zachodzi również potrzeba, aby wymienić podbudowę, ponieważ utraciła nośność. Przy okazji wyremontujemy chodniki, wymienimy kostkę brukową na nową. Również zjazdy, które w tym momencie są istniejące wykonamy w nowej nawierzchni asfaltowej – tłumaczy naczelnik Mroczek.
Droga po remoncie będzie miała strategiczne znaczenie ze względu na zaplanowany remont Alei 3 Maja i ulicy Radwana. Samorząd powiatowy spodziewa się, że po jego rozpoczęciu duża część ruchu będzie kierowana właśnie tym łącznikiem.
Koszt inwestycji to około 400 tysięcy złotych, powiat na jej realizację przeznaczy środki z własnego budżetu.

/bart/

Ważne wydarzenia