Dzień dziecka z Ostrowieckim Browarem Kultury

fot. www.mck.ostrowiec.pl

W tym roku dzieci w Ostrowcu swoje święto obchodzić będą przez dwa dni. Dzień dziecka rozpocznie się we wtorek 31 maja.

We wtorek 31 maja na dziedzińcu Ostrowieckiego Browaru Kultury o 17.00 rozpoczną się edukacyjne warsztaty perkusyjne z Otwartym Teatrem Perkusyjnym, a godzinę później dla wszystkich uczestników zagra zespół Czereśnie. -To jest zespół, który gra repertuar dla dzieci, a w taki sposób bardzo dojrzały, pozbawiony infantylizmu – mówi Bożena Arabasz z Miejskiego Centrum Kultury.
W środę 1 czerwca zabawa na dziedzińcu rozpocznie się o 10.00. Na scenie pojawi się iluzjonista Kacper Misiorka, który wciągnie dzieci do zabawy i na pewno nie raz zaskoczy. Od 10.00 do 14.00 trwać będą warsztaty plastyczne, a od 16.00 do 20.00 warsztaty w równoległym świecie poprowadzi grupa Robię Sobie Design i wspólnie z dziećmi będą wykonywać różne przedmioty z odzysku.
Od 16.00 do 20.00 czynny będzie wielki plac zabaw. – To jest coś, co dzieci lubią najbardziej. Będą dmuchańce, szaleństwo i taka przestrzenna instalacja, która na razie jest tajemnicą – zapowiada instruktorka MCKu.
Ofertę tańszych biletów na weekend 4-5 czerwca z okazji Dnia Dziecka ma też Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Na sportowo będzie można spędzić ten czas na Pływalni Rawszczyzna oraz w Ośrodku Wypoczynkowym Gutwin.

/mag/

Ważne wydarzenia