Rozpoczął się XVII Konwent Zarządców Dróg Powiatowych Województwa Świętokrzyskiego

Drogowcy z całego województwa świętokrzyskiego i nie tylko zjeżdżają się dziś do Rezerwatu Krzemionki.

Rozpoczyna się XVII Konwent Zarządców Dróg Powiatowych Województwa Świętokrzyskiego.
Tomasz Mroczek, naczelnik Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Powiatu mówi, że to wydarzenie cykliczne, które odbywa się od kilkunastu lat, co roku na terenie innego powiatu, a w tym roku organizatorem jest powiat ostrowiecki.
– W spotkaniu uczestniczą osoby odpowiedzialne za zarządzanie siecią dróg powiatowych na terenie województwa świętokrzyskiego. Ta sieć jest bardzo duża, ponieważ ma około 5800 kilometrów, co stanowi około 40 procent wszystkich dróg w regionie. Infrastruktura ta jest bardzo ważna z punktu widzenia mieszkańców, ponieważ to właśnie z tych dróg najczęściej korzystają. Drogi powiatowe stanowią uzupełnienie sieci nadrzędnej, mam na myśli drogi wojewódzkie i krajowe. Jednocześnie wiążą drogi lokalne z drogami wyższego rzędu – tłumaczy.
Naczelnik Mroczek dodaje, że tegoroczny konwent poświęcony będzie głównie temu, skąd pozyskiwać finansowanie inwestycji drogowych.
Zaproszeni zostali między innymi Robert Wzorek, dyrektor Wydziału Infrastruktury i Rozwoju Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, który odpowiada za wdrażanie rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, czy Piotr Waluszewski, który reprezentować będzie Bank Gospodarstwa Krajowego.
Konwent potrwa do jutra (27.05).

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia