18-stka Polski w Unii Europejskiej. Adam Jarubas zaprasza i proponuje wspólne świętowanie na Karczówce

Adam Jarubas, były marszałek województwa świętokrzyskiego, a obecnie poseł Parlamentu Europejskiego jest inicjatorem przedsięwzięcia ’18-stka Polski w Unii Europejskiej’.

– Równo 1 maja tego roku minęło 18 lat odkąd Polska została członkiem Unii Europejskiej. Zatem jest to dobry czas żeby stawiać pytania o tą naszą europejską dorosłość. Przyjrzeć się jak Polska zmieniała się będąc członkiem Wspólnoty, jak wykorzystaliśmy nasze szanse ale też jaki ma być nasz udział w rozwoju Europy – mówi poseł Jarubas.
Do dyskusji o przyszłości Wspólnoty zachęca młodych ludzi, a rozmawiać z nimi będą Maciej Zakrocki, reżyser, pisarz, znawca polityki europejskiej i wieloletni dziennikarz, obecnie związany ze stacją TOK FM oraz Joanna Warecha, aktywistka i autorka filmów dokumentalnych. Joanna Warecha poprowadzi również warsztaty liderów pod hasłem 'Młodzi! Potrzebujemy Was jak tlenu’.
– Z Maćkiem będziemy rozmawiać o tym, jak wygląda funkcjonowanie Wspólnoty od kulis, czyli coś o czym na co dzień nie poczytamy w mediach, a Joanna, która jest laureatką Nagrody Pulitzera poprowadzi warsztaty liderskie. Całe spotkanie ma jednak mieć charakter święta, bo taka jest jego idea. Spotykamy się zresztą w bardzo atrakcyjnym miejscu, na kieleckiej Karczówce w Centrum Dialogu – zapowiada – zapowiada poseł Jarubas.
I dodaje: – Chcemy się cieszyć, chcemy świętować ten jubileusz i prowadzić debatę ze znawcami polityki unijnej o tym, jak powinniśmy rozwijać Unię Europejską, jak skuteczniej, bardziej niż dotąd zabiegać o nasze, polskie interesy.
Spotkanie w Centrum Dialogu na kieleckiej Karczówce rozpoczyna się o godz. 10, w sobotę 28 maja. Najpierw otwarte dla wszystkich z Maciejem Zakrockim. Później około południa zaczną się warsztaty liderskie, na które trzeba się zapisać. Ale, jak zaznacza poseł Jarubas, są jeszcze wolne miejsca, a zapisów można dokonać przez stronę świętokrzyskiego europarlamentarzysty. Adres to: jarubasadam.pl.
– Zapraszam, naprawdę warto wziąć udział w obu częściach tego spotkania – zachęca Adam Jarubas.
A wśród dodatkowych atrakcji jest zwiedzanie klasztoru na Karczówce oraz możliwość wejścia na wieżę widokową klasztoru.
Radio Ostrowiec objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
/joge/

Ważne wydarzenia