Od środy wiadukt węzła Brezelia będzie zamknięty

Łącznica węzła Brezelia od ulicy Zygmuntówka do Jana Piwnika 'Ponurego” od najbliższej środy do końca listopada będzie wyłączona z ruchu. Rozpoczyna się kolejny etap budowy tzw. 'małej obwodnicy Ostrowca’.

– Planowana jest przebudowa węzła Brezelia, do którego dowiązana będzie przyszła obwodnica Ostrowca Świętokrzyskiego, czyli nowy ciąg drogi krajowej nr 9. W związku z tym konieczne jest przebudowanie łącznic węzła, aby można było go skomunikować z nową trasą – mówi Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka prasowa kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Od środy, w związku z zamknięciem wjazdów na węzeł od ulicy Zygmuntówka do ulicy Jana Piwnika 'Ponurego”, obowiązywać będzie nowa, czasowa organizacja ruchu. Objazdy wytyczone zostały od ulicy Samsonowicza i Jana Piwnika, Aleją 25-lecia Wolności, Aleją 3-go Maja, ulicą Sandomierską i Zygmuntówka. – Ruch drogą nr 755, czyli ulicą Zygmuntówka pod wiaduktem węzła nadal będzie się odbywał. Ta relacja nie zostanie zamknięta, możliwe będą jednak przewężenia i ograniczenia prędkości – zaznacza rzeczniczka GDDKiA.

Mała obwodnica Ostrowca ma powstać do 2024 roku i kosztować ma 53 miliony złotych.

/mag/

Ważne wydarzenia