Śródmieście z kolejnymi utrudnieniami dla kierowców

Coraz więcej utrudnień czeka na kierowców w śródmieściu Ostrowca. Wciąż trwają roboty drogowe w Rynku, a od wczoraj zamknięta jest również ulica Szeroka, gdzie ekipy rozpoczęły frezowanie nawierzchni i demontaż krawężników.

– Ulicę tę remontujemy w takim standardzie, jak wcześniej ulicę Siennieńską. Nawierzchnia chodników będzie granitowa, a nawierzchnia jezdni z masy mineralno-asfaltowej – informuje Krzysztof Kowalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych. Wspólnie z firmą Dromar mają za zadanie przebudować ulice Rynek, Szeroką i Czerwonego Krzyża. Ta ostatnia będzie remontowana za około miesiąc, gdy zakończą się prace na Szerokiej. – W tej chwili ulica Szeroka jest zamknięta dla ruchu. Zapewniamy tylko dojazd do posesji. Ruch odbywa się ulicą Czerwonego Krzyża i górną połacią Rynku – wyjaśnia prezes Kowalski.

W remoncie cały czas jest też ulica Rynek, czyli przedłużenie ulicy Iłżeckiej. Jeżeli pogoda nie przeszkodzi, to w piątek położona zostanie na wyłączonej z ruchu jednej nitce jezdni nawierzchnia wyrównawcza. Później firma rozpocznie wymianę chodnika, po czym przeniesie się na drugą połowę jezdni, wcześniej i po remoncie służącą za parking. Asfalt zastąpi tam kostka granitowa.
Roboty drogowe na wspomnianych trzech odcinkach powinny zakończyć się w ciągu dwóch miesięcy.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia