Ulice z kostki brukowej zastępują gruntówki w Starachowicach

Źródło: UM Starachowice

W wielu miejscach w Starachowicach trwają remonty ulic. Tak jest m.in w południowej części miasta, gdzie drogowcy układają nową ulicę Południową.

Dotychczas była to utwardzona droga gruntowa. Teraz będzie miała nawierzchnię z kostki. Podobnie wyglądała sąsiednia ulica Wiejska. – Tam także była nawierzchnia gruntowa. Teraz zastąpiła ją nawierzchnia z kostki, a ponadto wykonaliśmy kanalizację deszczową. Tuż za ulicą Wiejską mamy kolejną ulicę Smugową, która również miała nietrwałą nawierzchnie, i którą także utwardzamy. Ciesze się, że możemy spełnić wielokrotne prośby mieszkańców, by wybudować im ulice z prawdziwego zdarzenia – mówi Marek Materek, prezydent Starachowic. Budowa ulicy Wiejskiej i Południowej kosztuje miasto 1 milion 700 tys.
Obecnie trwa także budowa łącznika między ulicami Myśliwską i Smugową. Za 400 tysięcy złotych oprócz nawierzchni z kostki brukowej układane są chodniki i budowane zjazdy na posesje. Te prace zakończyć się mają do września.
Prezydent Materek podkreśla, że w Starachowicach sporo jest dróg o nawierzchni gruntowej. Miasto z własnych środków każdego roku w ich miejscu buduje ulice albo asfaltowe albo z kostki brukowej, wymieniając równocześnie infrastrukturę okołodrogową.
/joge/

Ważne wydarzenia