MEC przyłącza coraz więcej budynków do sieci ciepłej wody

Coraz więcej mieszkańców Ostrowca przyłącza się do sieci Miejskiej Energetyki Cieplnej, która zapewnia ciepłą wodę.

Dariusz Wojtas, prezes spółki tłumaczy, że w tym roku zrealizowali już przyłącza do bloków m.in. na ulicy Sienkiewicza, czy na osiedlu Słonecznym.
Jak mówi, nawet początkowo sceptycznie nastawieni mieszkańcy finalnie decydują się na przejście do MEC.
– Zrobiliśmy teraz na osiedlu Słonecznym w budynku numer 6 klatkę numer 1 dlatego, że wcześniej mieszkańcy w tej jednej klatce nie chcieli centralnej ciepłej wody, natomiast kiedy przeanalizowali i zobaczyli plusy funkcjonowania tej instalacji, cała klatka została wykonana – wyjaśnia.
Prezes Wojtas dodaje, że głównym czynnikiem przemawiającym za przyłączaniem się do sieci MEC-u jest bezpieczeństwo. W mieszkaniach wtedy likwiduje się piecyki gazowe.
– Bezpieczeństwo jest najważniejsze dla mieszkańca. Zawsze ta ciepła woda jest, 24 godziny na dobę i nigdy nie ma zagrożenia ze strony instalacji gazowej czy wentylacyjnej – dodaje.
Co ważne, koszty ciepłej wody z MEC-u są obecnie porównywalne z ogrzewaniem wody gazem poprzez termę.
W ciągu prawie 6 lat MEC do sieci ciepłej wody przyłączył 73 budynki wielorodzinne, co daje łącznie 2588 mieszkań. Warto podkreślić, że liczba przyłączanych bloków rosła każdego roku.
Dla przykładu w 2016 spółka podłączyła tylko 5 budynków, a w ubiegłym roku już 18.
W tym roku do sieci włączono już 7 bloków, a do końca 2022 mieszkańcy 600 mieszkań będą mogli korzystaj z ciepłej wody dostarczanej przez MEC.

/bart/

Ważne wydarzenia