Krzemienny Krąg organizuje zbiórkę na odtworzenie zniszczonych pasiek na Ukrainie

Lokalna Grupa Działania 'Krzemienny Krąg’ rozpoczyna zbiórkę funduszy na zakup i odtworzenie zniszczonych podczas wojny gospodarstw pasiecznych na Ukrainie. Zarejestrowana już zbiórka publiczna nosi nazwę 'Pszczoły nasze życie’.

– To, co się działo w kontekście polskiego entuzjazmu pomocy Ukrainie w tych pierwszych tygodniach wojny było przepiękne. Także my zastanawialiśmy się, w jaki sposób my, w trakcie trwania wojny lub po jej zakończeniu możemy pomóc. Ponieważ jednym z naszych profilowych działań jest pszczelarstwo i ochrona bioróżnorodności, to w naturalny sposób skierowaliśmy swoje siły, aby wesprzeć odtworzenie zniszczonych gospodarek pasiecznych na Ukrainie – mówi Jarosław Kuba, prezes Krzemiennego Kręgu.

Zbiórki już od przyszłego tygodnia będą prowadzone w kilkudziesięciu miejscach na terenie kilku powiatów. Partnerami na razie są sklepy sieci Top Market, Signal i piekarni Małgorzatka. Pieniądze będzie można wrzucać do przygotowanych skarbnic w kształcie pszczelich uli w kolorach niebiesko-żółtych. – Za te środki będziemy kupowali pszczoły – matki i cały sprzęt do gospodarowania na pasiekach, w tym ule. Od naszych partnerów z Ukrainy będziemy mieć informacje gdzie pomóc. W zależności od zebranych funduszy będziemy robić zakupy i wysyłać je do gospodarstw – zapowiada Jarosław Kuba.

Stowarzyszenie prowadzi już też rozmowy z firmami, które mogłyby wesprzeć ideę odbudowy gospodarstw pasiecznych w zniszczonej Ukrainie.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia