Będą promować rodzicielstwo zastępcze

Jutro na ostrowieckim Rynku Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie organizuje festyn rodzinny promujący rodzicielstwo zastępcze. Wydarzenie wpisuje się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodzin oraz Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

– Od godziny 15.00 do 20.00 będziemy mieć na ostrowieckim Rynku bardzo dużo atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Będą występy artystyczne, dmuchańce, poczęstunek i wszystko to bezpłatnie. Zaprezentują się jednostki powiatowe i gminne oraz wszystkie przedszkola z terenu całego powiatu – zapowiada Joanna Pikus, dyrektorka PCPR.
Z punktu widzenia celu, czyli poszukiwania kandydatów na rodziny zastępcze, najważniejszym elementem będzie możliwość spotkania się i porozmawiania z rodzicami zastępczymi. – Planujemy taką rozmowę około 17.15 i wszystkie osoby zainteresowane utworzeniem rodziny zastępczej będą mogły zapytać o to, co ich nurtuje – dodaje dyrektor PCPR.
Na terenie powiatu funkcjonuje 112 rodzin zastępczych, ale to zdecydowanie za mało. – Najlepszym miejscem dla rozwoju dzieci jest rodzina, lepszym niż najlepsze placówki opiekuńczo-wychowawcze – mówi dyrektor Pikus.

/mag/

Ważne wydarzenia