Za nami pierwsza runda jubileuszowej X edycji „MosirGutwinRun 2022– Maraton i Półmaraton na raty”.

Wczoraj  w ośrodku wypoczynkowym Gutwin odbyła się pierwsza runda – jubileuszowej – X edycji MosirGutwinRun 2022– Maraton i Półmaraton na raty”.

Spragnieni startów i rywalizacji biegacze z wielkimi emocjami oczekiwali na start tej popularnej miejskiej imprezy biegowej.

– Osobiście słyszałam, że rywalizacja będzie zacięta, każdy z biegaczy planuje jakie tempo zamierza narzucić i jaki czas osiągnąć – mówiła przed startem biegu na 10 km, Mariola.

Na starcie MosirGutwinRun spotkaliśmy też wiceprezydenta Ostrowca – Piotra Dasiosa, który wziął udział w każdej edycji wspomnianych biegów.

– Na początku było zaledwie 30 osób. Później impreza się rozwinęła i dziś mamy kilkuset biegaczy, którzy rywalizują ze sobą w sześciu rundach, na różnych dystansach. Co ciekawe, pogoda zawsze nam tu dopisuje. Jest to super wydarzenie podczas, którego można nie tylko sprawdzić swoją formę na tle innych, ale porozmawiać z innymi o bieganiu – mówił Piotr Dasios.

W sumie we wszystkich niedzielnych biegach wzięło udział 321 osób. 154 biegaczy zmierzyło się z dystansem 5 km, 99 spróbowało swoich sił w biegu na 10 km, a w marszu nordic walking na dystansie 5 km wystartowało 70 osób. Przypomnijmy, że co najmniej czterokrotne zaliczenie jednej z tych konkurencji w trakcie sześciu tegorocznych rund tradycyjnie pozwoli na skompletowanie „na raty” jednego z dwóch popularnych długodystansowych biegów – maratonu lub półmaratonu. Radio Ostrowiec sprawuje patronat nad tym wydarzeniem.

/marsz/

Podziel się

Ważne wydarzenia