Przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy SMSie unieważniony

źródło zdjęcia: Pixabay

Przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy Szkole Mistrzostwa Sportowego w Ostrowcu oraz remont dwóch hal sportowych – przy SMSie i I -szym Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica został unieważniony.

Było to już drugie podejście do przetargu, pierwszy unieważniono z powodu awarii strony internetowej, gdzie zgłaszało się oferty.
Teraz do rozstrzygnięcia przetargu zabrakło zbiorczo na te trzy inwestycje aż 7,5 miliona złotych. Powiat ostrowiecki otrzymał blisko 17 milionów z programu 'Polski Ład’. Milion miał dołożyć z własnych środków. Tymczasem po zsumowaniu kwot jakie zaproponowali wykonawcy okazało się, że na całość potrzeba blisko 26 milionów.
-Wystąpiliśmy do Banku Gospodarstwa Krajowego, do premiera o zwiększenie wkładu z Polskiego Ładu. Odpowiedź była jednak negatywna, a 7,5 miliona złotych to bardzo duża suma dla powiatu. W związku z tym postanowiliśmy unieważnić przetarg i ogłosić kolejny. Liczymy, że tym razem ceny będą bardziej przyzwoite – tłumaczy starosta Marzena Dębniak. I dodaje, że trzeci przetarg zostanie ogłoszony w ciągu kilku dni.
Przypomnijmy, że w skład stadionu wchodzić mają trybuny, bieżnia, kort tenisowy, dwa boiska wielofunkcyjne oraz zaplecze techniczne.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia