Matura jeszcze się nie kończy. Jakie przedmioty na rozszerzenie wybrali uczniowie?

Maturzyści są już po pisemnym angielskim na poziomie podstawowym. O 14.00 rozpocznie się egzamin z języka nowożytnego dla osób, które wybrały inne niż popularny angielski.

– Pojedyncze osoby zdają w różnych szkołach język niemiecki, język rosyjski i język hiszpański. Znakomita większość wybrała jednak język angielski – mówi Mariusz Łata, naczelnik wydziału edukacji starostwa powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Maraton maturalny dziś jeszcze się nie kończy. Od przyszłego tygodnia odbywać się będą egzaminy rozszerzone z wybranych przedmiotów. – Uczniowie mają obowiązek zdania jednego rozszerzenia. Maturzyści, w zależności od wyboru szkoły wyższej, wybierają różne przedmioty. Najwięcej osób w tym roku wybrało rozszerzenie z języka angielskiego, w dalszej kolejności z matematyki, języka polskiego, biologii, chemii i geografii – wymienia naczelnik Łata.
Uchodzącą za najtrudniejszą matematykę w rozszerzeniu najwięcej maturzystów wybrało w II Liceum Ogólnokształcącym imienia Joachima Chreptowicza. To aż 85 osób z grona 103 zdających w tym roku maturę w tej szkole, podczas, gdy w III Liceum Ogólnokształcącym imienia Władysława Broniewskiego, gdzie egzamin dojrzałości zdają 102 osoby, rozszerzoną matematykę zdają 3 osoby, ale aż 30 pisze tam chemię. – Mniej osób wybrało w tym roku historię, WOS, fizykę i pojedyncze osoby inne przedmioty, jak historia sztuki,którą wybrały trzy osoby w całym powiecie ostrowieckim czy filozofię, którą zamierza zdawać tylko jedna osoba – mówi Mariusz Łata.

Matury skończą się 20 maja – 23 maja w oddziałach dwujęzycznych, których w powiecie ostrowieckim nie ma. Wyniki zostaną ogłoszone 5 lipca.

/mag/

Ważne wydarzenia