Lada moment na dachu szpitala wyląduje pierwszy helikopter

Lądowisko na dachu ostrowieckiego szpitala jest gotowe. Dyrektor Tomasz Kopiec mówi, że od dziś mogą już na nim lądować helikoptery.

– Dziś zgłosiliśmy pełną gotowość do wykonywania prac lotniczych w trybie całodobowym, więc można uznać, że z chwilą gdy zostanie przyjęte to zgłoszenie, to pierwsze helikoptery będą mogły tam lądować. Będziemy mogli wysyłać pacjentów i ich odbierać – wyjaśnia.
Dyrektor Kopiec zaznacza, że dzięki lądowisku poprawi się bezpieczeństwo mieszkańców, bo potrzebujący pomocy lekarza szybciej będą mogli trafić do szpitala.
– Ta droga na pewno pomoże skrócić ten czas niezbędny do tego, aby wysłać pacjenta do placówki specjalistycznej, czy też ewentualnie podjąć pacjenta, który naszej pomocy będzie wymagał – podkreśla.
Budowa lądowiska kosztowała blisko 4 miliony 700 tysięcy złotych. Była niezbędna, by Szpitalny Oddział Ratunkowy nie został zdegradowany do Izby Przyjęć. Gdyby tak się stało, powiat musiałby zwrócić środki unijne pozyskane na utworzenie SOR-u.
Przypomnijmy, że pierwotnie oddane do użytku miało być już w ubiegłym roku. Pierwsza data ustalona była na koniec listopada 2021 roku. Wykonawca złożył wtedy pismo z prośbą o wydłużenie czasu z powodu kłopotów z dostępem do materiałów budowlanych.

/bart/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia