Kino w Ostrowieckim Browarze Kultury już się zwróciło

Inwestycja w kino Browar w Ostrowieckim Browarze Kultury, dzięki dużemu zainteresowaniu widzów, już się zwróciło finansowo.

Jacek Kowalczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu przypomina, że przystosowanie jednej z sal na potrzeby kina kosztowało blisko 450 tysięcy złotych. Teraz kino zarabia.
– Nasze przychody już przekroczyły kwotę 450 tysięcy złotych. Kino, można powiedzieć, było bardzo tanie i robione „gospodarsko”, ponieważ w dużej mierzy wykorzystaliśmy elementy ze starego kina – mówi.
Dyrektor Kowalczyk podkreśla, że to dowód na to, iż przeniesienie kina do Ostrowieckiego Browaru Kultury na czas remontu budynku ZDK, gdzie znajdowało się kino Etiuda miało sens. I dodaje, że wynik finansowy mógłby być jeszcze lepszy, gdyby nie sytuacja na świecie.
Dodajmy, że w sali kinowej zamontowano krzesła pochodzące z Kina Etiuda sprzed remontu, zastosowano nowoczesne systemy nagłośnieniowe i 13 – sto metrowy ekran.
Kino Browar wystartowało dokładnie 12 lutego 2021 roku.
Przypomnę, że wciąż trwa remont budynku dawnego ZDK, gdzie powstaje m.in. Centrum Tradycji Hutnictwa oraz dwie sale kinowe. Oznacza to, że po zakończeniu robót, co ma nastąpić w lipcu tego roku, w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonować będą łącznie trzy sale kinowe.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia