Bon turystyczny – świetny do wykorzystania na letni wypoczynek

Ponad 28 tysięcy mieszkańców województwa świętokrzyskiego jeszcze nie wykorzystało bonu turystycznego ani w całości ani w części. A uprawnienie do skorzystania z niego ma 122 tysiące osób.

– Bonem turystycznym można płacić nie tylko za usługi hotelarskie, mogą to być także imprezy turystyczne, warsztaty, noclegi z wyżywieniem – wylicza Paweł Szkalej, rzecznik prasowy świętokrzyskiego oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach.
Jeżeli chcemy sprawdzić czy dany podmiot turystyczny realizuje bony można wejść na strony: np. polska.travel, Polska Organizacja Turystyczna, czy bonturystyczny.gov.pl.
Także większość obiektów hotelowych i organizatorów turystyki na swoich stronach internetowych zamieszcza informacje o tym, czy realizują taki przywilej.
Bon turystyczny przysługuje rodzicom, którzy pobierają świadczenie 500 plus. Wynosi on 500 zł na dziecko. Jeżeli w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne to wynosi ono w sumie 1000 zł.
Bon turystyczny nie oznacza wypłaty gotówki. To specjalny kod, który można aktywować poprzez Platformę Usług Elektronicznych. Przypisany jest do rodzica, który ma uprawnienia do konta 500 plus. – Dla przykładu – jeżeli to tata wypełniał wnioski dotyczące przyznania świadczenia 500 plus to właśnie w jego panelu będzie widoczny bon turystyczny, a nie będzie widoczny w panelu mamy – tłumaczy rzecznik ZUS-u.
Bony turystyczne swoją ważność mają tylko do końca września tego roku.
W województwie świętokrzyskim obecnie wykorzystano w całości 47 tys. bonów, a na jego terenie funkcjonuje około 500 podmiotów, w których można nim zapłacić.
/joge/

Podziel się

Ważne wydarzenia