Majówka w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym trwa w najlepsze

Pogoda dopisuje i długi majowy weekend można spędzić aktywnie ciesząc się odpoczynkiem i słońcem.

Turyści korzystają z okazji, by odpocząć i odwiedzić ciekawe miejsca. Pan Roman z rodziną spod Warszawy majówkę spędzał w Bałtowie. – Jesteśmy tu pierwszy raz. Byliśmy już na Safari, a teraz oglądamy Polskę w Miniaturze, czyli nasze piękne zamki  bardzo nam się podoba – mówił. Z Legionowa przyjechała inna rodzina, którą zastaliśmy w Zwierzyńcu Dolnym. – Jest bardzo fajnie, przyjemnie. Zwiedziliśmy już Zwierzyniec Górny, a teraz córki karmią kucyki – mówi turysta, wskazując, że dziewczynkom bardzo spodobało się karmienie kucyków i surykatka, którą mogły dotknąć.

Surykatkę pokazuje zwiedzającym podczas Majówki Marta Wróbel, opiekunka zwierząt w zwierzyńcu. – To jest Timon, uwielbia dzieciaki i chętnie pozuje do zdjęć, a nawet wdaje się w rozmowy. Zapraszamy także na zajęcia z wężem i szynszylką. Czekają też spragnione głaskania kucyki, osiołki, kózki, także takie bardzo malutki i młodziutkie. Pogadać można też z papugami, które potrafią powiedzieć 'halo”, 'co tam”, 'dzień dobry” – opowiada Marta Wróbel.

Wzięcie na ręce niektórych zwierzaków Dolnego Zwierzyńca to dodatkowa oferta przygotowana dla turystów na Majówkę w Bałtowie. – Dzięki obecności wielu animatorów ta oferta na długi majowy weekend jest jeszcze bogatsza niż zwykle – wyjaśnia Monika Pękala, szefowa marketingu Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego. – Na dzieci czekają także bajkowe postaci. To nasi bohaterowie, którzy uwielbiają wygłupy, zabawy i jak będziecie mijać króliczka, wiewiórkę, szalonego rekina czy naszego gospodarza Jurasia to na pewno będą chcieli zrobić sobie z Wami zdjęcie, przybić piątkę czy przytulić – podkreśla.

Monika Pękala zachęca też do obejrzenia – tylko dziś – podniebnych pokazów akrobatycznych. – Pierwszy raz odbędą się u nas pokazy akrobatyki powietrznej w wykonaniu dzieci i młodzieży z klubu sportowego Przestrzeń Lotu i będą to niezwykle widowiskowe pokazy. Odbywają się tylko dziś, 2 maja o 12.00, 14.00 i 16.00. Trwają 15 minut i zapraszamy obok stoku narciarskiego przy Zajeździe Przystocze – zachęca do udziału Monika Pękala.

W Majówkę na terenie kompleksu, oprócz dobrze znanych atrakcji, jak JuraPark z dinozaurami, gdzie można też pobawić się w paleontologa, Zwierzyńca, Polski w Miniaturze, Parku Rozrywki, Wioski Czarownic, wrotkarni, kina 5D można też nacieszyć się przyrodą. – W Bałtowie łączymy dwie rzeczy. Możliwość wyszalenia się na terenie naszego kompleksu, ale później także do skorzystania z tego, co oferuje teren, który okala kompleks i daje dużo możliwości do aktywności pośród przyrody. Czekają trasy spacerowe, nordic-walking, w pobliżu znajdują się skałki wspinaczkowe. Mamy własną wypożyczalnię różnego rodzaju rowerów, ale też hulajnogi i segwaye – zachęca do odwiedzenia Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego szefowa marketingu.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia