Jest stan surowy zamknięty. Co przyniesie przetarg na kolejny etap budowy sali koncertowej?

Pierwszy etap budowy sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Ostrowcu Świętokrzyskim jest już zakończony. Budynek jest już w stanie surowym – zamkniętym, a więc stoją wszystkie ściany, przykryty został dach i wstawione zostały okna i drzwi.

Jak potwierdza Radiu Ostrowiec Ewa Wiorek z Eko Inwest, firmy, która nadzoruje budowę jako inwestor zastępczy, dziś prowadzony jest przegląd techniczny w obiekcie, a jutro inwestycja ma zostać formalnie odebrana od wykonawcy, czyli firmy Anna Bud.
– To duża ulga, bo na różnych etapach budowy nie brakowało problemów – mówi Ewa Jurkowska-Siwiec, dyrektorka szkoły muzycznej. – Wiele trudności było po drodze. Ostatnio z fachowcami, ponieważ pracowali u nas głównie obywatele Ukrainy i w związku z wojną wrócili oni do kraju, żeby bronić swojej ojczyzny – wyjaśnia.

Zakończenie tego etapu budowy sali koncertowej nie oznacza końca obaw. W maju ogłoszony ma zostać przetarg na kolejne roboty budowlane, teraz instalacyjne. – Są obawy czy ten przetarg wyjdzie pomyślnie, bo koszty pracy, ceny materiałów z tygodnia na tydzień się zmieniają, idą w górę. Z niecierpliwością czekamy na wyniki tego przetargu – zaznacza dyrektorka szkoły.

Zgodnie z pierwszymi szacunkami cała inwestycja miała kosztować 18 milionów złotych. Środki zapewnić ma Centrum Edukacji Artystycznej, instytucja podległa resortowi kultury. Drugi etap robót ma zgodnie z harmonogramem zakończyć się do listopada tego roku. W przyszłym roku budynek ma zostać wykończony i wyposażony. – Mam nadzieję, że 2023 będzie tym szczęśliwym rokiem, ponieważ w przyszłym roku przypada jubileusz 50-lecia szkoły – mówi z nadzieję dyrektor Jurkowska-Siwiec.

Sala koncertowa pomieści 265 osób, powstać ma studio nagrań, zaplecze dla artystów. Będzie również sala dla orkiestry, sala rytmiki, dwie sale dla klasy perkusji, a także pokoje gościnne na potrzeby organizacji dużych konkursów.

/mag/

Podziel się

Ważne wydarzenia