Już tylko krok od budowy obwodnicy Opatowa

źródło zdjęcia: Pixabay

Rozpoczęcie budowy obwodnicy Opatowa zależy już tylko od jednej decyzji. Pozwolenia wojewody świętokrzyskiego. Wniosek o jej wydanie złożył wykonawca.

Małgorzata Pawelec-Buras, rzeczniczka prasowa Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy, że tym samym kończy się etap przygotowywania dokumentacji projektowej.
– Aktualnie wojewoda świętokrzyski prowadzi postępowanie w celu wydania decyzji, która pozwoli na rozpoczęcie robót budowlanych, a z drugiej strony na wypłatę odszkodowań za zajęte pod drogę nieruchomości – wyjaśnia.
Decyzja ZRID powinna zostać wydana do końca tego roku. A prace przy planowaniu inwestycji – jak podkreśla rzeczniczka GDDKiA – przebiegają zgodnie z planem.
Zasadnicze roboty budowlane przy obwodnicy Opatowa rozpoczną się w przyszłym roku.
Obwodnica będzie miała 12 kilometrów, przebiegać będzie po południowo-zachodniej stronie Opatowa, a w jej ramach planowane są dwa węzły drogowe: węzeł Opatów oraz węzeł Marcinkowice. Jej budowa ma przynieść nie tylko kierowcom, ale i mieszkańcom Opatowa wiele korzyści, między innymi chodzi o odciążenie centrum miasta pod względem ruchu tranzytowego.
Całkowity koszt inwestycji to prawie 432 miliony złotych.

/bart/

Podziel się

Ważne wydarzenia