Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Ostrowcu

Mszą świętą o 10.30 w kolegiacie św. Michała Archanioła w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczną się we wtorek miejskie uroczystości Święta Narodowego 3 Maja. Po dwóch latach organizowania obchodów uchwalenia pierwszej spisanej w Europie konstytucji w reżimie sanitarnym, mieszkańcy świętować będą mogli wspólnie.

Tak, jak przed pandemią koronawirusa zaplanowano przemarsz ulicami miasta, składanie wiązanek pod Masztem Niepodległości w Parku Miejskim oraz występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrowcu. – Jak co roku zadbamy o to, żeby nasze miasto było w barwach biało-czerwonych. Zostaną uporządkowane miejsca pamięci narodowej. Udekorujemy główne ciągi komunikacyjne w centrum miasta ze szczególnym uwzględnieniem trasy przemarszu, a więc ulic Okólnej, 3 Maja oraz miejsca samej uroczystości, czyli placu przy Maszcie Niepodległości – mówi Anna Woś z urzędu miasta w Ostrowcu. Zachęca do uczestnictwa i do przystrojenia flagami narodowymi swoich domów.
Tak, jak przed pandemią koronawirusa, oficjalne delegacje, które chcą złożyć wiązanki kwiatów pod Masztem Niepodległości nie muszą się wcześniej rejestrować w urzędzie. Ważne, żeby przed rozpoczęciem uroczystości podejść do prowadzącego i zostawić informacje o składzie delegacji.

/mag/

Podziel się

reklama

Ważne wydarzenia