Dworzec kolejowy w Kielcach idzie do remontu. Obsługę podróżnych przejmuje inny obiekt

Od czwartku 21 kwietnia budynek główny dworca kolejowego w Kielcach zostanie ogrodzony i wyłączony z obsługi podróżnych na czas jego przebudowy. Ta ma się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku.

Podróżni w czasie remontu dworca będą korzystać z dworca tymczasowego, którego budowa już się zakończyła. Dworzec tymczasowy otwarty jest od dziś. – Dworzec tymczasowy jest położony pomiędzy Galerią Wieża Sztuki a budynkiem Poczty Polskiej. Został on zbudowany z 24 modułów kontenerowych. Na parterze dworca zlokalizowano przestrzeń obsługi podróżnych, czyli klimatyzowaną poczekalnię o powierzchni około 45 metrów kwadratowych, kasy biletowe oraz toalety, a na piętrze znalazły się pomieszczenia biurowo-socjalne dla spółek kolejowych – informuje Bartłomiej Sarna z wydziału współpracy w mediami PKP.
Dworzec tymczasowy jest w pełni dostępny dla osób z niepełnosprawnościami. Wyposażony jest w system komunikacji dźwiękowej. Będzie czynny dla podróżnych przez całą dobę.
Co ważne, wyłączony dla podróżnych nie zostanie tunel biegnący pod obecnym dworcem.
Przebudowa dworca kolejowego w Kielcach będzie kosztować prawie 45 mln złotych. Spółka PKP otrzymała na realizację tego zadania dofinansowanie ze środków unijnych.

/mag/

Ważne wydarzenia